Sport

Flaka Loxha fiton meçin e parë në Kampionatin Evropian

Xhudistja kosovare, Flaka Loxha ka triumfuar në meçin e parë në Kampionatin Evropian, shkruan “Zeri.info”.

Loxha e ka mposhtur xhudisten ukrainase, Mariia Skora pas 5:59 minuta luftë.

Në meçin e dytë Loxha do të përballet me medalisten e bronztë të Botërorit të kaluar, xhudisten polake, Julia Koalczyk.

Sonte garon në Evropian edhe Distria Krasniqi, në kategorinë deri 48 kilogramë. Ajo është favorite për të fituar të artën.

Kujtojmë se Flaka Loxha garon në kategorinë deri në 57 kilogramë. /

Postime të ngjajshme
Sport

Ibrahimoviq zgjedhet “Futbollisti i Vitit” në Suedi

Sport

Uzuni shënon gol, por mposhtet nga Juventusi – Barcelona dhe Manchester United fitojnë me lehtësi

Sport

Lazio triumfon, Muriqi pati disa minuta lojë

Sport

Nisë fushata #mezaniout, fansat pushtojnë faqen e Gjilanit me dhjetëra komente