Sport

Fjalët e Muriqit pas golit të parë me Fenerbahcen

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Vedat Muriqi ka debutuar me gol te Fenerbahce, në Superligën e Tuqisë.

Ai shënoi ndaj Gaziantep një gol shumë të bukur, që ishte më i bukuri i takimit.

“Jam i lumtur me fitoren që kemi arritur. Kjo ishte me rëndësi për ne. Pos rezultatit të thellë, edhe loja e bukur e shfaqur na ka gëzuar”.

“Jam i kënaqur me golin. Kemi pasur edhe disa raste, kemi mundur të shënojmë edhe gola të tjera. Shpresoj që edhe javën tjetër të shënoj”.

“E kam ndier se Emre do të ma pasojë topin, besoj se e kam kontrolluar mirë topin dhe topi doli para meje dhe në këtë formë mu lehtësua puna për shënim”, ka thënë Muriqi.

Fenerbahce e ka rinovuar dukshëm skuadrën dhe kërkon të lërë shenjë këtë edicion.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv