Sport

Fjalët e Ismet Munishit pas fitores së Kosovës, ai komenton edhe ndeshjen e radhes me Greqinë

Kosova ka arritur që të shënojë fitoren e parë historike në kualifikimet për Kampionatin Botëror, shkruan Gazetasheshi.com

Njëri ndër trajnerët që reagoi për këtë fitore ishte edhe Ismet Munishi.

Ai uroi Kosovën për fitoren dhe tha se mund të fitojnë edhe takimin ndaj Greqisë.

“Bravo Luana. Urime fitorja dhe lufta e fortë. Ma mirë me luftu se mu arsyetu. Shume suksese me grekun.”, shkroi ai në llogarinë zyrtare në Facebook.

Ai është pyetur nga një komentues nëse Kosova ka gjasa të fitojë takimin ndaj Greqisë dhe shkurtimisht është përgjigjur: “Po”.

“Dardanët” do të luajnë takimin e radhës më 5 shtator.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar