Sport

Fitorja e pastër e Liverpoolit përballë RB Leipzigut: Nota e Xherdan Shaqirit dhe të tjerëve sonte

Liverpooli ka nisur të këndellet derisa ka regjistruar fitore të rëndësishme sonte në Ligën e Kampionëve.

Në “Puskas Arena”, Liverpooli është përballur si “mysafir” i skuadrës gjermane, RB Leipzig, shkruan “Zeri.info”.

Ndeshja e zhvilluar sonte i takoi “Të Kuqve” me rezultat të pastër, 0:2.

Tashmë, faqja prestigjioze “WhoScored” ka publikuar notat e futbollistëve për këtë ndeshje.

Më së larti për këtë ndeshje u vlerësua Sadio Mane me notën 8.1.

Notën më të ulët (5.1) e mori mbrojtësi i RB Leipzigut, Muklele.

Ndërkaq, Xherdan Shaqiri që luajti nga minuta e 72-të sonte, u vlerësua me notën 5.9.

Postime të ngjajshme
Sport

Arbëria ndërron sërish ambient, klubi i Arbnor Morinës do t’i luajë ndeshjet në këtë stadium

Sport

Zymberi shpërthen ndaj Klodian Duros

Sport

Gani Sejdiut po i dhimbset gjendja në të cilën ndodhet Feronikeli

Sport

Rexha ndez derbin