Sport

Fitorja e madhe e Atalantës ndaj Napolit: Nota e Amir Rrahmanit, Elseid Hysajt dhe Berat Gjimshitit

Atalanta është finalisti i dytë i Kupës së Italisë.

Skuadra nga Bergamo e ka zhvilluar sonte ndeshjen e dytë gjysmëfinale të kësaj gare, shkruan “Zeri.info”.

Ndeshja që u zhvillua në “Gewiss Stadium” i takoi vendasve me rezultat 3:1.

Ndryshe, Amir Rrahmani luajti 90 minuta sonte për Napolin, kurse Elseid Hysj vetëm 42 minuta.

Ndërkaq, Berat Gjimshiti tek Atalanta ishte titullar nga fillimi e deri në fund të ndeshjes.

Për paraqitjen e tij 90 minutëshe, Rrahmani u vlerësua me notën 6.6, kurse Hysaj me notën 6.5.

Kurse, Gjimshiti u vlerësua me notën 6.8.

Ndryshe, Atalanta në finale të Kupës së Italisë luan ndaj Juventusit.

Postime të ngjajshme
Sport

Zekirija Ramadani e ndez “puron” dhe reagon në rrjetet sociale pas fitores së radhës ndaj Dritës

Sport

UEFA ia uron ditëlindjen Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Sport

Dhjetë transferimet më të shtrenjta ta dala nga Shqipëria: Skënderbeu ‘mbret’, Tirana ka mbetur prapa

Sport

Dy ndeshje interesante në Superligë, vëmendja në Drenicë