Sport

Fitorja e Krasniqit, Mavraj bën komentin epik

Robin Krasniqi është kampioni i ri i botës, në WBA (regular – i thjeshtë) dhe IBO.Djaloshi nga Juniku i Kosovës bëhet shqiptari i parë që arrin të fitojë këto dy tituj, madje e bën pa qenë favorit dhe i habit mediat në Gjermani.

Boksieri shqiptar u përball me gjermanin Dominic Boesel në ‘GETEC Arena’ të Magdeburgut dhe ia doli të triumfonte në raundin e tretë me ‘KO’.Pas kësaj fitoreje të madhe, nuk munguan urimet e shumta, ndërsa Mërgim Mavraj, ish-kapiteni i Shqipërisë, bëri një koment epik: ‘Ia ke fik dritat si me qenë punëtor i KEK (Korporata Energjetike e Kosovës)’.

Postime të ngjajshme
Sport

Lista e golashënuesëve më të mirë pas javës së shtatë

Sport

Zekirija Ramadani pa “doreza”: Si e vlerëson punën te FC Prishtina, pse nuk foli me Dallkun për skuadrën dhe kush janë dy yjet e skuadrës me të cilët është i pakënaqur?

Sport

Formacionet e mundshme: Celtic – Milan

Sport

Flet Arbnor Morina: Tregon pse Arbëria po ka rezultate kaq të mira dhe cilat janë synimet