Sport

Fitoi me përmbysje ndaj 89-shit, por Batatina paralajmëron edhe Ballkanin

Ka përfunduar edhe xhiroja e 30-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Me fitoren e Prishtinës e Ballkanit dhe dështimin e Dritës, lufta për titullin e kampionit është bërë shumë e zjarrtë.

Në ndeshjen tjetër Llapi ka triumfuar kundër Trepçës ’89 me rezultatin e ngushtë, 2-1.

Pas ndeshjes është deklaruar edhe kryetrajneri i Llapit, Tahir Batatina.

“E kemi ditur që nuk e kemi lehtë kundër Trepcës ’89 duke e ditur faktin që kam pasur katër mungesa të lojtarëve titutallë dhe ta fitosh ndeshjen kundër 89-shit pa katër lojtarë nuk është e lehtë”.

“Si trajner kam bërë ndryshime në skemë, por kam punuar gjatë tërë javës me këtë formacion që të përballemi kundër 89-shit”.

“E kemi blinduar pozitën e pestë, kemi luajtur mençur. Ndeshjen e radhës do të udhëtojmë për rezultat të mirë kundër Ballkanit sepse jemi të kompletuar”, tha Batatina pas ndeshjes.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s