Lajme

Fitoi llotarinë 58 milionë paund, i riu qeras shokët me pushime luksoze në Dubai

Një burrë i cili fitoi 58 milion £ në lotari mori miqtë e tij për një pushim luksoz djemsh me pije alkoolike në Dubai.

Ryan Hoyle, 38 vjeçar, dhe shtatë shokë tregtarë fluturuan për në qytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, ku ata qëndruan në një apartament me pesë yje dhe pinë pafund në një udhëtim ku nuk u kurseyn për asgjë.

Hoyle, nga Rochdale, fitoi 58,366,487 £ në shorteun EuroMillions në Prill 2020, por nuk mund të festonte siç duhet për shkak të pandemisë së koronavirusit, raporton The Sun.

Ai tha: ‘Unë i njoh të gjithë djemtë për rreth 20 vjet dhe doja t’i trajtoja ata si mbretër me një udhëtim që nuk do ta harronin kurrë.’

Z. Hoyle shpenzoi afërsisht 20,000 £ në hotelin Five Jumeirah Village për dy apartamente në katin e fundit me një tarracë private, duke shijuar momente të paharrueshme.

Postime të ngjajshme
Lajme

Musliu-Shoshi: Për ta kuptuar fuqinë e PDK-së, mjafton ta shihni mbështetjen e sontme nga Drenica

Lajme

Dastid Pallaska tregon pse pranoi të jetë avokati i Thaçit

Lajme

Njoftimi i KEDS’it, këto vende nesër nuk do të kenë rrymë

Lajme

Limaj tregon pse dështoi koalicioni me PDK-në