Sport

Finalja e Ligës së Evropës: Villarreal – Manchester United, formacionet zyrtare

Në Polsat Plus Arena në Gdansk të Polonisë zhvillohet finalja e Ligës së Evropës ndërmjet Villarrealit dhe Manchester Unitedit.

Për të arritur në finalen e madhe, Nëndetësja e Verdhë e eliminoi Arsenalin në gjysmëfinale, kurse Djajtë e Kuq u treguan më të fortë se Roma.

Trajnerët Unai Emery dhe Ole Gunnar Solskjaer i kanë përgatitur taktikat dhe formacionet, me të cilat do ta nisin ndeshjen.

Formacioni startues i Villarrealit: Rulli; Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza; Parejo, Capoue, Trigueros; Gerard Moreno, Bacca, Pino.

Formacioni startues i Manchester Unitedit: De Gea; Wan-Bissaka, Bailly, Lindelöf, Shaw; Pogba, McTominay; Rashford, Bruno Fernandes, Greenwood; Cavani.

Postime të ngjajshme
Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës