Sport

Finalja Brazil – Spanjë, dy kombëtaret sot luftojnë për medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

Sot (e shtunë) do të zhvillohet finalja mes Brazilit dhe Spanjës në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, shkruan Zeri.info.

Brazilianët dhe spanjollët janë ata që kësaj here po luftojnë për medaljen e artë.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 13:30 në “International Stadium” të Yokohamas.

Kujtojmë se paraprakisht, Kombëtarja e Brazilit eliminoi Egjiptin në çerekfinale dhe Meksikën në gjysmëfinale.

Kurse, Kombëtarja e Spanjës fitoi ndaj Bregut të Fildishtë dhe Japonisë.

Postime të ngjajshme
Sport

"Efekti" Berisha rriti vlerën e Prishtinës, tani bardhekaltërit bëhen klubi më i shtrenjtë në Kosovë!

Sport

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”

Sport

Ronaldo biznesmen i suksesshëm, i ndryshoi jetën 40 mijë njerëzve

Sport

Ish futbollisti i Prishtinës nënshkruan për skuadrën e njohur evropiane