Lajme

Fillon të zbulohet lista e Osmanit brenda LVV-së, djali i themeluesit të LDK-së do të jetë kandidat për deputet

Sot u nënshkrua koalicioni para-zgjedhor i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Iniciativës së Vjosa Osmanit.

Indeksonline ka mësuar se njëri nga kandidatët për deputetë nga Iniciativa e Vjosa Osmanit në listën me LVV-në është, Dardan Velija.

Ai është djali i themeluesit të LDK-së, Islam Velisë.

Eksperti Dardan Velija i bashkohet iniciatives se Vjosa Osmanit. Ndryshe Velija është djali i themeluesit te LDK-se, z.Islam Velise.

Ai ka studiuar në “London School of Economic” në lëmin e Qeverisjes Evropiane.

Postime të ngjajshme
Lajme

Behgjet Pacolli tregon sa para ka ndarë për të ndihmuar Thaçin, dhe të tjerët në Hagë

Lajme

Duda i përgjigjet Gecajt të LDK-së

Lajme

Albin Kurti prezanton aderimin e ri

Lajme

E dini se sa vite ka mbushur sot Memli Krasniqi?