Lajme

Fillon dorëzimi i listave për kandidim si deputet në KQZ

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sot është dita e fundit në të cilën partitë politike duhet të dorëzojnë listat me emrat e kandidatëve për deputet, për Zgjedhjet e Parakohshme Parlamentare në Kuvendin e Kosovës.

Dy subjekte politike kanë dorëzuar aplikimin për t’u certifikuar dhe listën e kandidatëve për pjesëmarrje në zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës, bëhet fjalë për Partia Rome e Bashkuar e Kosovës (PRBK) me 27 kandidatë dhe Jedinstvena Goranska Partia (JGP) me 13 kandidatë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat