Lajme

Fillon aplikimi për patent-shofer ndërkombëtar

Agjencia e Regjistrimit Civil e Ministrisë së Punëve të Brendshme ka njoftuar se nga sot më 1 tetor, do të fillojë aplikimin për patentshofer ndërkombëtar.

Bëhet me dije se aplikimi do të bëhet në të gjitha Qendrat për Pajisje me Dokumente, sipas procedurave të përcaktuara në Udhëzimin Administrativ Nr. 08/2020, për Përcaktimin e Formës, Përmbajtjes dhe Procedurës së Lëshimit të Patentë Shoferëve ndërkombëtar në Republikën e Kosovës.

Postime të ngjajshme
Lajme

Prekëse: Babai nga Deçani që i vdiqën dy djemtë në Gjermani kthehet në vendin ku ndodhi ngjarja

Lajme

U infektua me koronavirus, Albin Kurti tregon për simptomat që i ka

Lajme

Trump: E ndalëm konfliktin 400-vjeçar Kosovë – Serbi, tani përqafohen dhe puthen

Lajme

Ky mund të jetë kandidati i AAK-së për kryetar të Pejës