Sport

FIFA shkruan për Kosovën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kosova ka marrë një fitore jashtëzakonisht të rëndësishme të shtunën në stadiumin Fadil Vokrri.

Dardanët mposhtën Republikën Çeke me rezultat 2-1, në një ndeshje ku u rikthyen nga disavantazhi dhe e fituan takimin.

Fitorja e Kosovës u bë lajm në gjithë Evropën, derisa edhe UEFA e uroi për fitoren dhe ecurinë fantastike prej 15 ndeshjeve pa humbje.

Tani edhe shtëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA ka shkruar për sukseset e Dardanëve.

FIFA ka shkruar në Twitter për 15 ndeshjet radhazi pa humbjet ë Kosovës.

“Pa humbje 15 ndeshje radhazi. Motivim për ndeshjen e radhes”, shkruhet nga FIFA.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv