Sport

FIFA publikon renditjen e re, Kosova dhe Shqipëria mbeten në pozitat e njëjta

FIFA ka publikuar sot (e enjte) renditjen e re, teksa Përfaqësuesja e Kosovës nuk ka ndryshuar pozitë, shkruan Zeri.info.

Kosova ka mbetur në pozitën e 120-të, duke marrë parasysh se në muajin prill nuk ka zhvilluar ndonjë ndeshje.

Ashtu si Kosova, as Shqipëria nuk ka zhvilluar ndeshje gjatë muajit të kaluar, duke mbetur kështu në pozitën e 66-të.

FIFA ka njoftuar se renditja e re do të publikohet më 12 gusht.

Postime të ngjajshme
Sport

Elseid Hysaj mbetet në Serie A, gjen akordin me klubin e njohur

Sport

Ja çfarë kishte thënë Eriksen për Kosovën kur ishte në Prishtinë

Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë