Sport

FIFA mbron veten

FIFA ka lëshuar një komunikatë si kundërpërgjigje për disa hetime kriminale brenda shtëpisë më të madhe të futbollit në botë.Hetuesi nga Zvicra, Stefan Keller kishte filluar në këtë javë disa hetime ndaj Giani Inafantinos, pasi dyshohet se është i përfshirë në një korrupsion.

Ky hetim ishte zbuluar këtë të enjte, derisa FIFA është detyruar të reagojë në lidhje me këtë gjë, duke thënë se asgjë kriminale apo dyshuese nuk ka ndodhur.“Nuk ka asgjë kriminale apo diçka të tillë me hetimet e fundit në FIFA. Të gjithë hetuesit janë të hapur që të kenë dyshime, mirëpo nuk ka diçka të bazuar”, thuhet në reagimin e shtëpisë së futbollit botëror.

Keller beson se në hetimet e tij ka gjetur mjaftë të dhëna se është duke u zhvilluar korrupsioni si në kohën e Sepp Blatter e Michel Platini.Në rast se konfirmohen gjetjet në hetime e zviceranit, atëherë Infantino mund të dënohet me burg dhe suspendim të përjetshëm nga futbolli.

Postime të ngjajshme
Sport

Rikthehet Europa League, sot zhvillohen katër ndeshje interesante

Sport

Flasin statistikat: Amir Rrahmani më i miri në Serie A

Sport

Rikthimi i Ligës së Kampionëve: Gjithçka që duhet të dini

Sport

‘Lutuni për Libanin’ – yjet shqiptarë të futbollit reagojnë në rrjete sociale për tragjedinë