Sport

FIFA gëzon mbrojtësin shqiptar, lojtari fiton mbi 100 mijë euro

Mbrojtësi i majtë i Kukësit, Besir Demiri, ka fituar gjyqin me klubin sllovak, MSK Zilina. Sipas burimeve pranë lojtarit, FIFA i ka dhënë të drejtë atij dhe tashmë sllovakët duhet ta paguajnë për ndërprerjen e kontratës në mënyrë të njëanshme deri në vitin 2022.

Mësohet se bëhet fjalë për një shumë që i kalon 100 mijë euro. Ai ishte larguar nga Zilina në muajin maj, por hodhi në gjyq klubin për ndërprerje të njëanshme të kontratës dhe prishje të imazhit.

Pas ndërprerjes së futbollit prej “COVID-19”, Zilina njoftoi pjesën më të madhe të lojtarëve se mund të largohen si futbollistë të lirë. Kësisoj, Demiri vendosi të ndiqte rrugën ligjore dhe FIFA shpalli fajtor klubi.

Postime të ngjajshme
Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’

Sport

Fitore minimale e Liverpool

Sport

Visoka tregon për formën e rikthyer te Vitia dhe synimin e klubit

Sport

Bayerni e nis furishëm mbrojtjen e titullit në Evropë