Sport

FIFA e kujton golin e rrallë të Shaqirit të shënuar në Botëror

Xherdan Shaqiri ka qenë protagonist i Kombëtares së Zvicrës në Kampionatin Botëror 2014.

Ylli kosovar i kishte realizuar tre gola në fitoren 3:0 ndaj Hondurasit në Grupin E, fitore kjo që ia kishte siguruar ekipit “Helvetik” kalimin në të tetën e finales, ku e priste Argjentina e Lionel Messit.

Dhe, FIFA përmes grupit zyrtar të Botërorit në rrjetet sociale, “FIFA World Cup”, e ka kujtuar golin spektakolar të futbollistit të Liverpoolit.

“Kubi i fuqishëm me rrufe. Shaqiri ka goditur në pikë”, ka shkruar shtëpia e futbollit botëror në përshkrimin e videos.

Shaqiri shënon nga jashtë 16 metërshit dhe e ngrit publikun në këmbë.

Shijojeni këtë “perlë” të futbollistit nga Zhegra e Gjilanit.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=303726381151425

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien