Sport

FFK refuzon ankesën e Tahir Batatinës, dënimi mbetet në fuqi

Komisioni për Ankesa – shkalla e dytë i Federatës së Futbollit të Kosovës ka shqyrtuar ankesën e kryetrajnerit të FC Llapi, Tahir Batatina, e cila kishte atakuar vendimin e Komisionit Disiplinor –shkalla e parë lidhur me dënimin e tij për dy ndeshje mos lojë pas kartonit të Kuq që kishte marrë në ndeshjen kundër Dritës.

Komisioni për Ankesa mori vendim që dënimi të mbetet në fuqi, shkruan Demokracia.com.

“Komisioni për Ankesa – shkalla e dytë në mbledhjen e mbajtur më datë 07.09.2021 pas shqyrtimit të të gjitha shkresave, argumenteve dhe provave shtesë të ofruara konstatoj se vendimi i Komisionit Disiplinor –shkalla e parë, është i drejtë dhe mbetet në fuqi”, thuhet në njoftimin e FFK-së.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar