Sport

FFK nesër fillon bisedimet me legjenden e futbollit holandez për t’u bërë trajner i Kosovës

Kombëtarja e Kosovës ende është pa trajner që nga shkarkimi i Bernard Challandes.

Primoz Gliha e udhëheqi Kosovën në këto dy ndeshje kundër Jordanisë dhe Greqisë, mirëpo ai nuk është trajner i përkohshëm.

Sipas gazetarit të njohur, Andin Lokaj, FFK nga nesër fillon bisedimet me legjenden holandeze, Marko Van Basten për t’u bërë trajner i kombëtares së Kosovës.

Përveç Van Bastenit, muajt e kaluar janë përmendur emra si Roberto Carlos, Felix Magath etj.

Kosova përfundoi e fundit në grupin e saj për kualifikime në Botëror.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme