Sport

FFK hap procedurë disiplinore ndaj kryetarit të Prishtinës

Komisioni Disiplinor ka hapur procedurë ndaj kryetarit të FC Prishtinës, Remzi Ejupit.

Ky vendim vjen pasi sot Ejupi shpërtheu me kritika dhe shpifje ndaj Federatës së Futbollit të Kosovës, e fjalët e tij u shpërndanë në disa media online.

V E N D I M

Hapet procedura disiplinore ndaj kryetarit të FC Prishtina nga Prishtina, z. Remzi Ejupi lidhur me rastin deri në kompletimin e provave – lëndës .

Kërkohet deklarata nga zyrtari në procedurë disiplinore; kryetari i FC Prishtina z. Remzi Ejupi lidhur me rastin; që të ofroni prova me fakte të vërtetuara për të gjitha ato të thëna në të cilat pretendoni në citimin e fjalëve të publikuara si; “skandali“, “keqpërdorimet“, “privatizimi“, “grup njerëzish“, infektimin e përzgjedhësit Bernard Challandes, humbja e ndeshjes ndaj Sllovenisë dhe dyshimet në bastore e të tjera për të cilat obligoheni që t’i siguroni dhe dëshmoni – ofroni; prova dhe fakteve deri me datë 06.01.2021 .

Postime të ngjajshme
Sport

Premierliga me lider të ri, Man City po shijon formën e jetës

Sport

Arsenali vazhdon me formën e mirë

Sport

Dramë e vertëtë, përfundon derbi mes Interit dhe Milanit ky është rezultati

Sport

Çfarë ndodhi në kacafytjen mes Lukakut dhe Ibrahimovic?