EURO 2020

Festa e danezëve pas golit të parë të Dolberg – një nga pamjet më të bukura të EURO 2020

Danimarka ka fituar ndaj Uellsit me rezultat 4-0 në ndeshjen e vlefshme për 1/8 e finales në Euro 2020.

Me këtë fitore danezët kalojnë në çerekfinale të EURO 2020.

Të dy golat e parë i ka shënuar sulmuesi Kasper Dolberg, ndërkohë që e festa e golit e parë në një nga sheshet e Kopenhagës.

Brohoritma të shumta dhe shumë ujë i derdhur pas golit ishin disa nga pamjet më të bukura.

Ky moment është bërë viral në rrjetet sociale.

Danimarka do të luajë me njërën mes Holandës ose Republikës Çeke.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020