EURO 2020

Festa brenda zhveshtores së Italisë i kishte të gjitha, aty edhe një legjendë e kombëtares

Italia e ka shijuar në maksimum triumfin në finale të Euro 2020, pasi e mposhti Anglinë përmes penalltive në Wembley.

Azzurët e morën trofeun e dytë në histori të tyre, derisa Tre Luanët nuk e kanë shijuar ende këtë ndjenjë.

Italia e arriti që të dërgonte ndeshjen në vazhdime me golin e Leonardo Bonuccit, gjersa llogarinë për Anglinë e kishte hapur Luke Shaw qysh në minutën e dytë.

Në penallti, italianët u treguan më të saktë, duke shënuar tre herë, për dallim nga anglezët që shënuan dy.

Lojtarët e Italisë e shijuan në maksimum triumfin e arritur në Wembley, gjersa festuan edhe në zhveshtore.

Mes shumë lojtarëve, aty ishte edhe legjenda Daniele de Rossi, që iu bashkua lojtarëve të kombëtares së tij, e që u përshi në një festim mbi tavolinë.

https://www.facebook.com/145970342170042/videos/338055814456961

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020