Sport

Feronikeli – Gjilani, formacionet zyrtare!

Superliga e Kosovës sot (e dielë) vazhdon edhe me dy ndeshje magjike, shkruan Gazetasheshi.com.

Vëmendja kryesore pritet të zhvendoset në kryeqytet, ku ballfaqohen Prishtina dhe Ballkani.

Dy skuadrat kanë sjellur gjithnjë rivalitet të madh në fushë, gjë që pritet të ndodh edhe sot. Ndërsa si bardhekaltërit ashtu edhe portokallinjët kanë objektiv pikët e plota.

Kurse edhe në Drenas do të jetë një luftë e nxehtë në mes Feronikelit dhe Gjilanit, e ku të dy skuadrat kërkojnë triumfin për t’i marrë tre pikët e plota.

Të dy ndeshjet zhvillohen nga ora 17:00 dhe Gazeta “Sheshi” do të ju raportoj në kohë për çdo ndryshim eventual.

Prishtina – Ballkani

Formacionet zyrtare:

Prishtina:

Ballkani:

Gjyqtarët: D. Çaka, F. Berisha, B. Selimaj, S. Isufi – VAR: V. Kastrati, E. Bicaj

Stadiumi: “Fadil Vokrri”, Prishtinë

Feronikeli – Gjilani

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Smakiqi; Lladrovci, Pllana, Shala, Bejta, Shabani, Leku, Elshani, Ahmeti, Gashi, Kiqina: Kryetrajneri: Faruk Elshani

Gjilani: Koliqi; Sorsa, Useini, Halili, Beqaj, Dabiqaj, Musolli, Torassa, Hajdari, Progni, Krasniqi. Kryetrajneri: Ismet Munishi

Gjyqtarët: M. Ajeti, D. Rexhepi, A. Zhegrova, I. Mehmeti – VAR: B. Kasumi, E. Zeqiri

Stadiumi: “Rexhep Rexhepi”, Drenas

Postime të ngjajshme
Sport

Real Madridi pa pesë futbollistë të rëndësishëm ndaj Valencias

Sport

Drenica, liderja e re e Superligës: Tahir Lushtaku synon daljen në garat evropiane me skuadrën nga Skënderaj

Sport

Eksperti britanik inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”

Sport

Tetë pjesëmarrës nga Kosova do të vijojnë kursin evropian për administratorë sporti