Sport

Feronikeli – Dukagjini, këto janë përbërjet startuese

Superliga e Kosovës nuk humbet kohë dhe sot vazhdon me ndeshjet e xhiros së katërt.

Spikat ndeshja mes Dritës dhe Ballkanit e cila do të luhet në qytetin e Gjilanit, shkruan Sheshi.info

Interesant pritet të jetë edhe dueli mes Llapit dhe Malishevës. Kjo ndeshje do zhvillohet në kryeqytet, në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Gjithashtu, në “Rexhep Rexhepi” të Drenasit, skuadra e Feronikelit do t’i bëjë konak Dukagjinit.

Gazeta “Sheshi” do të raportojë minutë pas minute për këto tri ballafaqime:

DRITA – BALLKANI 16:00

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Limani, Balde, Cuculi, Blakqori, Broja, Jashari, Ajzeraj, Muja, Simonovski. Kryetrajneri: Ardian Nuhiu

Ballkani: Frasheri, Ar. Thaqi, Potoku, As.Thaqi, Hoxha, Gashi, Kuc, Korenica, Baftiu, Krasniqi, Zeka. Kryetrajneri: Bekim Isufi

Gjyqtarët: Alban Shala, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Ilir Mehmeti, Lirim Jashari (VAR)

Stadiumi i “Qyteti” në Gjilan

LLAPI – MALISHEVA 16:00

Formacionet zyrtare:

Llapi: Coric, Idrizi, Prenci, Veliu, Emini, Ramadani, Shillova, Shabani, Rivera, Neto, Alidema. Kryetrajneri: Andi Kulli

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Dumani, Stullcaku, Bruqi, M.Hyseni, Pira, H.Hyseni, Vitija, Xhaka, Pefqeli. Kryetrajneri: Arsim Thaqi

Gjyqtarët: Genc Nuza, Drilon Rexhepi, Bashkim Hyseni, Isak Ceroviku, Valbon Hoxha (VAR)

Stadiumi: “Fadil Vokrri”, Prishtinë

FERONIKELI – DUKAGJINI 16:00

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Smakiqi, Lladrovci, Pllana, Shala, Shabani, Elshani, Bejta, Ahmeti, Maliqi, Gashi, Qorri. Kryetrajneri: Faruk Elshani

Dukagjini: Haxhihamza, Merlaku, Shala, Kuci, Basriu, Ahmeti, Mulaj, Januzi, Da Silva, Dallku, Shabani. Kryetrajneri: Armend Dallku

Gjyqtarët: Shpëtim Murtezi, Zgjim Rrahimi, Faton Jakupi, Eridon Podvorica, Mervan Bejtullahu (VAR)

Stadiumi: “Rexhep Rexhepi”, Drenas

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit