Sport

Ferizaj ‘heshti’ Dritën, por jo edhe “Intelektualët”

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Drita nuk e ka nisur aspak mirë kampanjën 2019/20 në Superligën e Kosovës, pasi që në shtëpi pësoi disfatë minimale 1-0 nga FC Ferizaj, raporton Gazetasheshi.com.

Për ndeshjen e parë të këtij sezoni pati interesim të jashtëzakonshëm të tifozët, ndërsa tollovi u pa në hyrje dhe dalje të stadiumit.

“Intelektualët” e entuziasmuar në këtë fillim kampionat treguan spektakël dhe interesim të madh përmes numrit të tyrë në stadion, duke qenë në përkrahje të klubit të zemrës.

Njëherit dueli Drita – Ferizaj mban rekordin e numrit të tifozëve për javën e parë kampionale. Në këtë sfidë ishin prezent mbi 2,5000 shikues.

Regjistri i tifozëve për çdo ndeshje të javës së parë të Superligë:

Drita 0:1 Ferizaj (2,500 shikues)
Trepça ’89 4:1 Gjilani (1,250 shikues)
Dukagjini 0:0 Ballkani (1,000 shikues)
Feronikeli 4:1 Drenica (1,000 shikues)
Flamurtari 1:1 Prishtina (800 shikues)
Llapi 4:1 Vushtrria (500 shikues)

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv