Sport

Fenerbahce merr vendim për Vedat Muriqin

Fenerbahce ka vendosur të mos e shesë sulmuesin Vedat Muriqi gjatë afatit kalimtar të janarit.

Sipas medieve turke, Fenerbahce dëshiron ta mbajë në skuadër kosovarin deri verën e ardhshme pasi besojnë se deri atëherë vlera e tij do të rritet dhe lojtari mund të shitet deri në 20 milionë euro.

Muriqi është duke vuajtur nga një lëndim në këmbë gjë që ka bërë të mos luajë në dy ndeshjet e fundit për Kosovën.

Të dyja këto ndeshje “Dardanët” i humbën, fillimisht nga Çekia dhe më pas edhe nga Anglia.

Disa prej klubeve të mëdha evropiane si Juventus, Inter, Napoli, Manchester United dhe Tottenham kanë shfaqur interesim për kosovarin.

Postime të ngjajshme
Sport

Challandes shkon edhe më larg: Zvicerani tregon se kur mund të zhvillohet ndeshja ndaj Maqedonisë Veriore

Sport

Kthim në kohë, viti 1984: Këta ishin yjet e miqësores Kosova e Vushtrrisë - Prishtina

Sport

UEFA tregon se a do të ketë ndryshim të formatit në Ligën e Kampionëve

Sport

Lorik Cana zbulon talentin më të madh shqiptar me të cilin ka luajtur