Sport

Fenerbahçe krenohet me Muriqin

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Muriqi realizoi golin e barazimit ndaj Çekisë në fitoren 2:1 dhe ishte më aktivi nga të gjithë.

Reprezentuesi kosovar gjithashtu po kalon kohë të mrekullueshme edhe me Fenerbahçen, e kjo e fundit me një postim në faqen e saj zyrtare në Facebookështë krenuar me sulmuesin e tyre.

“Urime Vedat Muriqi! Goli i parë i Kosovës erdhi nga Vedat Muriqi”- ishte shkrimi i ekipit turk.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv