Sport

Fenerbahce heq dorë nga Muriqi, pranon ofertën joshëse të Tottenhamit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

E ardhmja e Vedat Muriqit pritet të jetë në Preimer Ligë, me sulmuesin kosovar që pritet t’i bashkohet Tottenhamit, por një transferim i tillë mund të ndodhë vetëm gjatë afatit kalimtar të verës.

Mediat në Turqi kanë raportuar se Muriqi është për një kalim te Tottenhami, aty ku trajner është Jose Mourinho, shkruan Reporteri.net

‘Sport Witness’ tani raporton se Fenerbahce ia ka caktuar çmimin që duhet ta paguajë Tottenahmi klubit turk.

Plotë 21 milionë funte do të paguajnë anglezët për transferimin që Muriqit, i cili mund të ndodhë vetëm gjatë verës dhe jo në janar, pasi Fenerbahce dëshiron ta fitojë titullin në Turqi dhe prizrenasi është lojtari kyç.

Muriqi ka shënuar 10 gola këtë edicion në Superligën e Turqisë.

<blockquote class=”twitter-tweet” data-lang=”en”><p lang=”en” dir=”ltr”>10.30pm Tottenham news LIVE: Muriqi wants to work with Mourinho, Eriksen Inter interest confirmed, Koulibaly – The Sun <a href=”https://t.co/Gq0gjMaDAM”>https://t.co/Gq0gjMaDAM</a></p>&mdash; UK Sports News Bot (@UKNewsBot1) <a href=”https://twitter.com/UKNewsBot1/status/1214700421928894466?ref_src=twsrc%5Etfw”>January 8, 2020</a></blockquote>
<script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv