Sport

Felipe Scolari i rikthehet sërish “zanatit” të vjetër në moshën 72-vjeçare, emërohet trajner i kësaj skuadre

Trajneri i njohur brazilian, Luiz Felipe Scolari është duke punuar si i vjetër në moshën 72-vjeçare.

Scolari është trajner i drejtuar dhe skuadrës së Gremios.

Braziliani ka nënshkruar kontratë deri në dhjetorin e vitit 2022 me klubin e ri.

Ish-selektori i Brazilit do të debutoj në derbi ndaj Internacionalit në fondjavë.

Scolari kishte arritur ta fitonte Kupën e Botës me Brazilin në vitin 2002.

Postime të ngjajshme
Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë

Sport

Zyrtare: Rahoveci prezanton përforcimin e ri i cili vjen nga Llapi

Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina