Sport

Federata e Futbollit të Rusisë: Nuk zhvillohet ndeshja ndaj Kosovës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

UEFA e ka shtyrë ndeshjen kualifikuese për Kampionatit Evropian për femra që mbahet në vitin 2021 mes Kosovës dhe Rusisë.

Ka qenë ueb faqja e Federatës së Futbollit të Rusisë që e ka publikuar lajmin.

“UEFA i ka treguar RFU-së për shtyrjen e ndeshjes kualifikuese CH2021 midis ekipeve kombëtare të femrave të Kosovës dhe Rusisë, të planifikuar për 4 tetor në Prishtinë”.

“Ky vendim u morë për arsye sigurie. Data dhe vendi i ndeshjes do të përcaktohet më vonë, pas përfundimit të kontrolleve shtesë”, thuhet në komunikatën e Federatës së Futbollit të Rusisë.

Ende nuk ka asnjë reagim nga FFK-ja për anulimin e kësaj ndeshje.

Kosova dhe Rusia janë në Grupin A, në turneun kualifikues të Kampionatit Evropian.

Rusia ka 6 pikë dhe ndajnë vendin e parë në grup me holandezët. Kosova ka 3 pikë dhe është në vendin e 4-të.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv