LajmeSport

FC Prishtina pret Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

FC Prishtina, gjegjësisht kryetari Remzi Ejupi, sëbashku me nënkryetarin Ahmed Kurtolli dhe drejtoreshën për marketing, Shkenca Goçi, sot kanë pritur në takim Ambasadorin e Britanisë së Madhe, z. Ruairi O’Connell si dhe drejtorin në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, z. Ibër Alaj.

Palët u njoftuan konkretisht me infrastrukturën sportive në vend dhe atë të klubit konkretisht.

Pas bisedave, palët u akorduan që FC Prishtina, në vendin ku posedon për kompleks sportiv, t’i ndahet dhe të ndihmohet Federata e Ragbit e Kosovës.

Kurse, z. Ambasador O’Connell, njëherësh kryetar i Federatës së Ragbit të Kosovës, ka premtuar, për aq sa ka fuqi, do të ndihmoj palët në implementimin, e sidomos, ndërtimit të kompleksit të klubit në Bërnicë, njofton klubi i Prishtinës. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat