Sport

FC Prishtina në bisedime me këtë trajner

Klubi futbollistik Prishtina ka mbetur pa trajner, pasi mbrëmë është raportuar për ndarjen me marrëveshje të dyanshme me Zekrija Ramadanin, shkruan Sheshi.info

Bardhekaltërit tani janë duke hulmtuar për një trajner të huaj, që të sjellë një freski dhe atmosferë më ndryshe nga ajo e trajnerit shkupjan.

Sheshi.info ka mësuar ekskluzivsht se kryeqytetasit janë në bisedime me boshnjakun Abdulah Ibrakovic.

51-vjeçari nga Doboj i Bosnjës së Hercegovinës është kandidati potencial për të marrë drejtimin e skuadrës bardhekaltër.

Ibrakovic karrierën profesionale si trajner e ka nisur me shpresat e Bosnjës U21, derisa ka udhëhequr edhe klube tjera boshnjake si Velez Mostar, FK Sarajevo, Celik Zenica, Sloboda Tuzla. Ndërsa zejën e trajnerit e ka ushtruar edhe në klubin austriak të Ligës së Parë SV Kapfenberger dhe atë nga Arabia Saudite, FC Hetten.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *