Sport

FC Prishtina blen autobusin e Bayern Munichut

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Futbollistët e FC Prishtinës në të ardhmen do të ndjehen shumë komod në udhëtime.

Presidenti Remzi Ejupi së fundmi ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për skuadrën kryeqytetase.

Klubi më i madh në Kosovë e ka blerë autobusin e skuadrës së madhe gjermane Bayern Munich.

Me autobusin në fjalë, Bayern Munchen kishte fituar tripletën në edicionin 2012/13.

“Së shpejti edhe FC Prishtina me bus të ri”, shkruan Remzi Ejupi në faqen e tij në rrjetin social Facebook.

Prishtina nuk ka pasur autobus të sajin dhe udhëton me një kompani private.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv