Sport

FC Prishtina 01 u prit nga kryetari i komunës, Shpend Ahmeti

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

FC Prishtina 01 është pritur në një takim nga kryetari i komunës, Shpend Ahmeti.

Në takim ishin drejtori i klubit, Bledion Bryma, me një pjesë të stafit dhe lojtarëve.

Drejtori ynë e njoftoi kryetarin Ahmeti për ekzistencën njëvjeçare të klubi dhe peripecitë që po kalojmë.

Po ashtu kryetari Ahmeti u njoftua edhe për sukseset tona siç janë ngjitja në Superligë pas asnjë humbje dhe kalimi në finale të dy kupave (Kupës së Kosovës dhe Kupës së Qyteteve) në futsall.

Drejtori i klubit e nderoi me një mirënjohje zyrtari Shpend Ahmeti, pasi që nga fillimi dhe në vazhdimësi ka qenë mbështetës i klubit.

Kryetari Ahmeti u njoftua edhe me qëllimet e klubit për edicionin e ri, çka na uroi suksese në punën tonë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv