.
Sport

FC Ferizaj vlerëson performancën e të rinjve, nënshkruan me shtatë futbollistë nga kategoria e juniorëve

FC Ferizaj ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror.

Skuadra ferizajase ka njoftuar se ka nënshkruar kontratë me gjashtë talentët të cilët vijnë nga kategoria e juniorëve të klubit, shkruan Gazeta Olle.

Ky vendim vjen pas performancave të treguara tek juniorët.

Bëhet fjalë për Blend Topalli, Altin Axhimusa, Arianit Guri, Gentrit Ramusa, Lavdim Grainca, Erion Sadriu dhe Riad Murseli

Njoftimi i plotë i FC Ferizaj:

FC Ferizaj është në fazën kalimtare të aktiviteteve sportive kjo per sezonin vjeshtor, dhe keto aktivitete do të zgjasin deri me datë 20 dhjetor 2021,FC Ferizaj nuk do të humbë kohë për të pritur sa më e përgatitur sezonin pranveror dhe në kuadër të këtyre angazhimeve drejtori sportiv me rekomandimin e shtabit teknik nga kategoria e juniorve jan regrutuar per kategorin e seniorve keta lojtar:
1.Blend Topalli. 2.Altin Axhimusa. 3.Arianit Guri. 4.Gentrit Ramusa.5.Lavdim Grainca.6. Erion Sadriu, 7.Riad Murseli lojtaret e regrutuar i pergezojm per rezultatet dhe performancen e treguar ne kategorin e juniorve dhe urojm suksese ne kategorin e seniorve.

Ju prite e mbara.👏

Drejtori Sportiv-Agron Selmani

Related posts
LajmeSport

Këshilltarja e re e Kurtit paralajmëron themelimin e Zyrës për Luginë

Sport

Ky pritet të jetë pasuesi i Nagelsmann te Bayerni

Sport

Kaos në Itali, katër klube ndryshojnë trajnerët brenda një dite

Sport

Merkato e dimrit nuk ka përfunduar për Prishtinën, paralajmërojnë ardhje të reja në ditët e fundit të afatit