Sport

FC Bayern gati për të nënshkruar Mickael Cuisance

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Transferimi sulmues i FC Bayern vazhdon me lajmet që 20-vjeçari i mesfushës, Mickael Cuisance është i gatshëm të bashkohet me kampionët e rekordeve nga Borussia Mönchengladbach, siç konfirmoi Hasan Salihamidzic pas takimit të së Premtes në mbrëmje të Bundesligës me Hertha BSC.

“Forca e Mickael është duke e zotëruar futbollin. Ai krenohet me teknikë të jashtëzakonshme, një këmbë të majtë të mrekullueshme dhe forcë të madhe mendore, ”komentoi drejtori sportiv FCB.

Ndërkombëtarja e të rinjve francezë u bashkua me Gladbach në verën e vitit 2017 nga AS Nancy dhe ka bërë 35 paraqitje në Bundesliga për Foals. Pasi të përfundojë transferimi, Cuisance do të bëhet ylli i pestë francez në skuadrën e lartë të Bayernit, duke iu bashkuar Kingsley Coman, Corentin Tolisso, Lucas Hernández dhe Benjamin Pavard./fcbayern/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv