FC A&N – FC Ferizaj, ky është rezultati i miqësores

Skuadra simpatike nga Prizreni ka zhvilluar miqësoren e radhës ndaj Ferizajit,  shkruan BlicMedia.

Takimi është zhvilluar në qytetin e Durrësit në Kompleksin Sportiv : OLYMPIC PARK.

FC A&N ka shënuar fitore me rezultatin 5-4.

🗓02.02.2021
🏟 Kompleksi Sportiv : OLYMPIC PARK

FC A&N ⚪️🔵- FC Ferizaj 🔵🔵 5-4 (1-1)

Golashënues : Durim Gashi , Leotrim Gashi , Stefan Kocev , Djellon Dragusha dhe Hasan Hyseni.

Sot skuadra jonë zhvilloi ndeshjen e radhës kontrolluese në Shqipëri ku për kundërshtarë kishim klubin futbollistik Ferizaj.

Skuadra përsëri tregoi një paraqitje mjaft të mirë duke krijuar shumë raste shënimi dhe duke realizuar 5 gola. Djelmoshat tanë ishin të parët që kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Durim Gashi dhe më pas skuadra e Ferizajit barazoi rezultatin dhe me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë u shënuan edhe plot 7 gola në total ku rezultati deri në 10minutat e fundit ishte 5-2 dhe pastaj suadra nga Ferizaj shënoi edhe 2 gola mjaft te mire për ta vendosur rezultatin përfundimtar 5-4.