Sport

Faza e grupeve në Ligën e Evropës përmbyllet sonte: Këto janë 16 ndeshjet, vëmendja në Napoli

Ndeshjet e xhiros së fundit në fazën e grupeve në Ligën e Evropës do të zhvillohen sonte.

Plot 16 ndeshje interesante do të jenë në program, me disa takime që do të vendosin gjithçka sa i përket kalimit në 1/16 e finales në ligën e dytë më prestigjioze të futbollit evropian, shkruan Demokracia.com.

Vëmendja kryesore do të jetë në Grupin C, me kryendeshjen Napoli – Leicester City e cila fillon nga ora 18:45

Napolit të Amir Rrahmanit dhe skuadrës angleze i duhet vetëm fitorja për ta prerë “biletën” që dërgon në fazën tjetër të Ligës së Evropës.

Përballja tjetër në program është edhe ajo mes Lazios dhe Galatasarayt e cila fillon në ora 21:00.

Lyoni i Xherdan Shaqirit ka punë me Rangersin, me dy skuadrat që veç janë kualifikuar tutje.

KËTO JANË PËRBALLJET E PLOTA:

Related posts
Sport

Distria Krasniqi mëson kundërshtaren për finale – kjo është koha dhe mënyra si mund ta ndiqni finalen

Show BizzSport

Kjo është befasia që Cristiano ia bë Georginën në mes të Dubait

Sport

Me dy gola të shënuar mbyllet ndeshja miqësore Llapi – Neftchy

Sport

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Leave a Reply

Your email address will not be published.