Lajme

Faton Abdullahu tregon arsyen e aderimit në PDK

Analisti politik, Faton Abdullahu që sot aderoi në Partinë Demokratike të Kosovës, ka treguar arsyet se pse ka vendosur të futet në këtë parti.

Ai i ftuar në “Imazh” të RTK-së ka thënë që ka kohë që mendimet e tij përputhen me programet e kësaj partie.

“Mendimet e mija, kritikat, lëvdatat që i kam drejtuar nga pozita e analistit kanë qenë në të njëjtin drejtim me PDK-në”, tha Abdullahu.

“Vendimtar ka qenë ky viti i fundit, apo një vit e gjysmë, duke e parë që VV-LDK janë dy gjysma që edhe kur bashkohen nuk bëjnë një tërësi, për gjithë këtë revoltë që mua më kanë shkaktuar këtë situatë, PDK-në e kam parë opozitë dhe kjo më ka shtyrë që të aderoi në këtë parti”, shtoi Abdullahu.

Kujtojmë që Abdullahu ishte këshilltar i Isa Mustafës në të kaluarën sa kryetari i LDK-së ishte kryeministër.

Postime të ngjajshme
Lajme

E dhimbshme: Vdes 31 vjeçarja nga Mitrovica, vuante nga kanceri

Lajme

Shkëlzen Gashi publikon fotografinë që s’do të donin ta shihnin partitë tjera

Lajme

Glauk Konjufca si gjimnazist, koha kur fliste për mbylljen e shkollave shqipe nga serbët

Lajme

Nga këto komuna janë rastet e reja me koronavirus