Lajme

Fat në fatkeqësi: Vetura përfshihet nga flakët, ndodh mrekullia

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Në Guaíba të Brazilit, një veturë e bardhë po bëhej gati për t’u kthyer, por gjërat shkuan keq!

Mbrapa veturës ishte kamioni i zjarrfikësve, por ata nuk e kishin idenë se pas disa sekondave do të thirreshin në aksion.

Papritmas, veturës iu desh të ndalej, në pamundësi për tu kthyer. Shoferi i veturës ua bën me drita shoferëve mbrapa, si shenjë që duhet të ndalen.

Fatmirësisht, zjarrfikësit ishin në vendin dhe kohën e duhur. Ata dolën sa më shpejt që ishte e mundur, për ta shuar zjarrin. Lirisht mund të themi se ishte fat në fatkeqësi.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat