Sport

Fantastike: Gjyqtarët nga Kosova ndajnë drejtësinë në ndeshjen Greqi – Lituani

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Katërshja e gjyqtarëve nga Kosova në përbërje Besfort Kasumi, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa dhe Erdall Zasella janë deleguar nga UEFA për ndeshjen kualifikuese të Kampionatit evropian 2021, Greqi U21 – Lituani U21, që zhvillohet në Kalithea në orën 16:30.

Kjo do të jetë ndeshja e tretë që Besfort Kasumit dhe kolegëve të tij iu ka besuar ndarja e drejtësisë në ndeshje ndërkombëtare në dy muajt e fundit, gjë e cila dëshmon se gjyqtarët kosovarë tashmë kanë ngritur nivelin e tyre.

Gjatë korrikut Besfort Kasumi ka gjykuar në ndeshjet kualifikuese për Europa League. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv