Sport

Ezgjan Alioski nënshkruan me gjigantin turk

Futbollisti shqiptar, Ezgjan Alioski, më në fund ka zgjedhur të gjitha dilemat rreth të ardhmes së tij duke nënshkruar kontratë me gjigantin turk Galatasaray.

Informacioni u botua fillimisht nga gazeta turke “Fanatik”, dhe më pas u përhap nga media të shumta në këtë vend.

Sipas “Fanatik”, Galata arriti të përfundojë negociatat me Alioskin dhe sot u nënshkrua marrëveshja zyrtare midis dy palëve, pas së cilës Alioski duhet të zhvendoset zyrtarisht në Stamboll në ditët në vijim.

Drejtuesit e Trabzon dhe Fenerbahce gjithashtu treguan interes për lojtarin e kombëtares maqedonase, por Galata arriti të përfundojë negociatat që zgjatën më shumë se katër muaj.

Postime të ngjajshme
Sport

Ardian Nuhiu se harron ndeshjen kundër Feyenoordit: Ja çka iu thash futbollistëve

Sport

EKSKLUZIVE: KF Onix arrin marrëveshje me ish-lojtarin e Llapit

Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë