EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

Jorginho ishte lojtari kryesor i Italisë në mesfushë gjatë “Euro 2020”. Jorginho duke folur për La Gazzetta dello Sport ka treguar sesi zgjodhi të përfaqësojë Italinë para Brazilit, transmeton lajmi.net. Në fakt, Jorginho është me origjinë braziliane…
EURO 2020

Granit Xhaka në ekipin më të mirë të Euro 2020

Mesfushori i Kombëtares se Zvicrës dhe Arsenalit ka arritur që të jetë në ekipin më të mirë të Euro 2020. Granit Xhaka është shpërblyer nga UEFA si njëri prej mesfushorëve më të mirë në këtë kampionat. Zvicra u eliminua nga Spanja në çerekfinale…
EURO 2020

Sirigu ishte heroi i heshtur i Italisë

Heronjtë te Italia janë të shumtë dhe njëri prej tyre është ai që ndoshta ka luajtur më pak se të gjithë, por jashtë fushës ka qenë më shumë se lider. Bëhet fjalë për portierin e dytë, Salvatore Sirigu. Giorgio Chiellini dhe Alessandro Florenzi…
EURO 2020

Ish-lojtari i Italisë tallet keq me Anglinë

Ish-lojtari i Kombëtares së Italisë, Alessandro Altobelli është shprehur i lumtur me fitoren e “Azzurëve” në “Wembley”. 65-vjeçari, që dikur ishte një qendërsulmues në një deklaratë e ka poshtëruar Anglinë, shkruan Demokracia.com. “Është…