Sport

Euro 2020: Turqia – Italia, formacionet e mundshme

Turqia dhe Italia do të përballen në sfidën hapëse të “Euro 2020” sot me fillim nga ora 21:00, në kuadër të Grupit A.

figure>

Para ndeshjes, të dy selektorët ishin pozitivë sa i përket paraqitjes së tyre dhe rezultatit.

Mancini deklaroi se ishte i sigurt dhe kishte besim në lojtarët e tij, ndërsa homologu i tij turk, Gunes deklaroi se Turqia i di pikat e dobëta të Italisë.

Italia ka pasur fatkeqësi në mesfushë ku Sensi dhe Pellegrini janë lënduar, ndërsa Turqia ka skuadër të kompletuar.

figure>

Në bazë të deklaratave të selektorëve, skuadrat nuk kanë çfarë të humbasin dhe do të renditën në fushë me formacionet më të mira.

Turqia: Çakir, Meras, Soyuncu, Demiral, Çelik, Tufan, Yokuslu, Çalhanoglu, Yazici, Yilmaz, Karaman.

Italia: Donnarumma, Spinazzola, Bonucci, Chiellini, Florenzi, Jorginho, Barella, Locatelli, Insigne, Berardi, Immobile

Postime të ngjajshme
Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës

Sport

EKSKLUZIVE: Donjet Shkodra do të transferohet te skuadra kosovare

Sport

Bislimi ende s’ka vendosur për të ardhmen, ka oferta nga Superliga e Superiorja!

Sport

Ja sa pritet të fitojë skuadra e Llapit, nëse kalon rrethin e parë të Conference League