Sport

Euro 2020: Sot zhvillohen këto ndeshje, vëmendja te Kosova

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Dita e shtunë sjellë disa ndeshje interesante për kualifikimet për Kampionatin Evropian.

Sot janë në orar hiq më pak se shtatë ndeshje.

Sigurisht që vëmendja e të gjithëve është te ndeshja Kosovë – Çeki.

‘Dardanët’ nga ora 15:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ masin forcat me Kombëtaren e Çekisë.

Ndeshje interesante do të jetë edhe ajo mes Francës dhe Shqipërisë, që luhet me fillim nga ora 20:45.

15:00
Kosovo-Çeki
18:00
Angii-Bulgari
18:00
Iceland-Moldovi
18:00
Lithuania-Ukraina
20:45
France-Shqipëri
20:45
Serbia-Portugalia
20:45
Turki-Andorra

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv