EURO 2020

Euro 2020: Sot Italia dhe Spanja kërkojnë finalen

Sonte (e martë) do zhvillohet gjysmëfinalja e Kampionatit Evropian mes Italisë dhe Spanjës.

Dy kombëtaret duan vetëm fitore në mënyrë që të kualifikohen në finale.

Duke marrë parasysh formën e mirë të dyjave, atëherë është thuajse e pamundur të dihet se kush është favoriti.

Italia vjen pas fitores ndaj Belgjikës, ndërsa Spanja kishte mposhtur Zvicrën me penallti.

Ndeshja nis në ora 21:00 dhe zhvillohet në “Wembley”.

Në finale, fituesi i këtij takimi do përballet me fituesin e gjysmëfinales tjetër mes Danimarkës – Anglisë.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020