Sport

Eroll Salihu tregon se pse u shtynë ndeshjet dhe a do luhen ato sigurt në mesjavë?

Sekretari i FFK-së, Eroll Salihu është i ftuar në emisionin “Sporti Total” me anë të një lidhjeje direkte nga Tirana, shkruan Gazeta Olle.

Salihu u lidh direkt në këtë emision për të shpjeguar disa gjëra të rëndësishme rreth shtyerjes së kësaj jave dhe kalendarit të ndeshjeve.

“​Sigurisht që nuk varet nga ne, vendimi ka qenë konfuz pasi që aktivitetet sportive janë lejuar, por më pas karantinimi i qyteteve na detyroi që ta shtynim këtë xhiro”

“Besoj që do fillojmë menjëher javën që vjen, në mënyrë që të kompenzojmë ndeshjet e mosluajtura, përveç kësaj do e kenë të gjitha ekipet një pushim përshkak të ndeshjeve të përfaqësueseve përpos dy tre ndeshjeve që kanë mbetur nga më parë”

“E komplikon, por jemi të gjithë së bashku dhe do gjejmë zgjidhje pasi presim që deri në mesin e dhjetorit të përfundojmë këtë fazë të sezonit”

Postime të ngjajshme
Sport

Sharri ndalet nga Rahoveci, ja rezultatet e ditës në Ligën e Dytë!

Sport

Ballkani vazhdon me fitore, Munishi kërkon përmirësime në këtë repartë

Sport

Devolli: Nuk na mposhti Ballkani

Sport

Tabela e Superligës së Kosovës në futboll pas javës së 14-të