Sport

Eroll Salihu jep detaje për të ardhmen e tij

Gjatë ditës së sotme është raportuar nga Federata e Futbollit të Kosovës se Sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, ka kërkuar lirimin nga detyra e tanishme e emëroi si drejtor për çështje sportive.

Gjatë ditës së sotme është raportuar nga Federata e Futbollit të Kosovës se Eroll Salihu tani do të ketë një rol ndryshe në FFK.

Salihu ka kërkuar personalisht lirimin nga detyra e Sekretarit të përgjithshëm dhe është emëruar si drejtor për çështje sportive.

Gazetasheshi.com ka kontaktuar me Salihun dhe ai ka thënë: “Kam kërkuar personalisht që të emërohem drejtor për çështje sportive dhe “senior legal adviser”. Unë do të vazhdojë me FFK-në, tani në një mënyrë më profesionale dhe jo administrative”, tha ai.

Në mbledhjen e fundit të mbajtur nga Komuniteti Ekzekutiv është marrë vendim edhe për Superkupën e Kosovës, e cila do të zhvillohet më 17 gusht.

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë

Sport

Dueli i zjarrtë në Champions, PSG – Man City: Guardiola ka disa fjalë për Messin

Sport

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk