Sport

Eroll Salihu: Ja kur do të kemi VAR-in në Superligën e Kosovës

Sekretari i FFK-së, Eroll Salihu është i ftuar në emisionin “Sporti Total” me anë të një lidhjeje direkte nga Tirana, shkruan Gazeta Olle.

Salihu u lidh direkt në këtë emision për të shpjeguar disa gjëra të rëndësishme rreth shtyerjes së kësaj jave dhe kalendarit të ndeshjeve, teksa ai pati disa fjalë edhe për sistemin VAR.

“Duhet që së paku t’i kemi tre makina lëvizëse të cilat kushtojnë mjaftë shumë, do të shikojmë pasi shqipëria ka filluar trajnimin e fazave të para të referëve për ndeshjet me VAR”

“Do bëjmë çmos që në sezonin e ardhshëm të fillojmë në mënyrë ekspirementale e më pas edhe për të gjitha skuadrat e tjera barabartë, pasi kemi 5 ndeshje dhe është pak më lehtë se me 12 ekipe”

Postime të ngjajshme
Sport

Po bënë historinë me Ballkanin, Mirlind Daku tregon çelësin e suksesit

Sport

Zyrtare: Finalja e kompeticionit të madh evropian do të zhvillohet në 'Air Albania'

Sport

Pele shkruan postim zemërthyes një javë pas vdekjes së Maradonës

Sport

Kundërshtarët jo se jo, por as në stërvitje nuk po mundin ta ndalin Almir Kryeziun